Pierwszy zegarek z kolekcji Edifice z modułem Bluetooth!

Zegarek EQB-500 zaskoczył wiele osób. W zegarkach z serii G-Shock zastosowano już moduł Bluetooth, a nawet sportowy model STB-1000 otrzymał tę funkcję, ale w zegarku z linii Edifice? Jest to doprawdy niespodziewane rozwiązanie.

Casio EQB-500Zegarek ten może komunikować się ze smartfonami za pomocą systemu Bluetooth 4.0, który na tę chwilą kompatybilny jest z systemem iOS w smartfonach iPhone, w których trzeba zainstalować aplikację Casio Watch +. Po wejściu zegarka na rynek europejski zostanie uruchomiona też aplikacja dla użytkowników smartfonów z systemem Android.

Jednak zegarek ten ma jeszcze inne ciekawe funkcje. Po pierwsze zasilany jest przez Tough Solar – czyli światłem słonecznym. Wodoszczelność w tym modelu mimo wszystko wynosi aż 100 m. Mamy w nim rozbudowany datownik, a co ważniejsze chronograf z dokładnością do jednej tysięcznej sekundy. Ponadto zegarek zapamiętuje czasy dla 100 okrążeń. Można w nim ustawić podwójny czas.

Zegarek zbudowany jest ze stali szlachetnej. Zarówno koperta jak i bransoleta są wykonane z tego wytrzymałego, ale antyalergicznego materiału. Tarcza zegarka chroniona jest przed uszkodzeniami za pośrednictwem szkiełka mineralnego.

Warto wiedzieć, że powstał też model EQB-500 dedykowany partnerowi firmy Casio zespołowi Fromuły 1 – Infinity Red Bull F1 Racing – w bardzo ciekawej kolorystyce, nawiązującej do wszystkich zwycięstw tego zespołu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *